Rowerem po Roztoczu Susiec nr 9 Do Krasnobrodu

Długość trasy – ok. 39 km, nawierzchnia: asfalt – 29 km, szuter lub droga gruntowa – 7 km, droga piaszczysta – 3 km. Stopień trudności – bardzo trudna (spore wzniesienia i odcinki piaszczyste). Zalecany typ roweru – wyłącznie górski. Na trasie można zobaczyć: panoramę z wieży widokowej w Suścu, wzniesienie Wapielnia, miasto i uzdrowisko Krasnobród, okazały drzewostan lasów Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego, źródła i górny bieg rzeki Sopot, zabytkowy kościół oraz zalew w Majdanie Sopockim, a także panoramę Roztocza koło wsi Grabowica.

0,0 km – ze stacji PKP Susiec wyruszamy na zachód.
1,3 km – na skrzyżowaniu obok szkoły
i GOK skręcamy w prawo. Za torami jedziemy prosto aż do drogi wojewódzkiej nr 853 w Ciotuszy Nowej.
7,4 km – przekraczamy ruchliwą drogę wojewódzką „w lewo skos” i po 200 m skręcamy w prawo w najbardziej uczęszczaną drogę gruntową, wpierw na wschód, dalej na północny wschód. Tą drogą musimy poruszać się około 1,5 km aż do Łuszczacza. Niestety, większość tego odcinka jest piaszczysta. Musimy się liczyć z prowadzeniem roweru. Droga nie jest oznakowana, więc należy trzymać się głównego śladu i nie zmieniać głównego kierunku.
9,1 km – z lasu wyjeżdżamy koło kościoła w Łuszczaczu. Udajemy się szosą pod górę. Ze grzbietu dostrzegamy kopulasty pagór Wapielni. Jedziemy na wprost do lasu, gdzie napotykamy znaki niebieskie szlaku rowerowego. Na rozwidleniu przed szlabanem skręcamy w lewo, opuszczając na pewien czas szlak niebieski, by zjechać do wsi Szur. Po kolejnych 5 km, ponownie szlakiem niebieskim, najpierw szutrową, a następnie asfaltową ul. Lelewela wjeżdżamy do Krasnobrodu.
17,2 km – z Krasnobodu wracamy do Suśca inną trasą. Udajemy się wpierw niebieskim szlakiem rowerowym do przecięcia z szosą wylotową z Krasnobrodu w kierunku Józefowa. Tu skręcamy w lewo i szosą pokonujemy garb wysokości przeszło 350 m n.p.m. Przed kościołem w Wólce Husińskiej zjeżdżamy z szosy w lewo, aby szutrówką udać się na południe, do źródeł Sopotu. Po drodze napotykamy znaki zielone szlaku rowerowego.
24,8 km – w Husinach objeżdżamy źródła rzeki Sopot. Stąd zielonym szlakiem rowerowym jedziemy do wsi Ciotusza Stara, a następnie asfaltową szosą do Majdanu Sopockiego II. 
29,5 km – na skrzyżowaniu jedziemy na wprost, by za kościołem skręcić w lewo, na zaporę. Przedostajemy się koroną zapory na drugą stronę zbiornika wodnego i przez las docieramy do skrzyżowania w Majdanie Sopockim I.
31,5 km – z tego miejsca jedziemy szosą w lewo na wzniesienie. Ze szczytu podziwiamy typowy roztoczański krajobraz. Przejeżdżamy przez wieś Grabowicę. Na skrzyżowaniu dróg zamykamy pętlę trasy i skręcamy w prawo, by znajomą już drogą obok wieży widokowej wrócić do Suśca.
38,7 km – koniec trasy na stacji PKP Susiec.

Mapa