Rowerem po Roztoczu Narol nr 6 Szlak fioletowy

Długość trasy – 16,5 km. Początek – centrum Rudy Różanieckiej. Przebieg: Ruda Różaniecka – Łominos – Rycówka – Huta Różaniecka – Stawy – Jezioro – Ruda Różaniecka. Stopień trudności – łatwa. Oznakowanie: kolor fioletowy.

0,0 km – z centrum Rudy Różanieckiej (opis – wycieczka nr 1). jedziemy na północny zachód, początkowo między zabudowaniami. Na krańcu wsi mijamy cmentarz i wjeżdżamy do lasu koło stawu rybnego oraz wieży przeciwpożarowej Nadleśnictwa Narol. Odtąd nasza trasa prowadzi asfaltową drogą leśną przez drzewostan z dużym udziałem sosny, typowy dla Puszczy Solskiej. Las, za sprawą gęstego jodłowego podszycia na wilgotniejszym podłożu, ma miejscami charakter prawdziwie puszczański. W dalszej części naszej trasy, jadąc tzw. drogą Jagiełły, mijamy siedliska bardziej suche. Są to tereny idealne do jesiennego grzybobrania.
4,9 km – na krzyżówce skręcamy w prawo. Z drogi typowo leśnej wjeżdżamy na tzw. Drogę Huciańską. Mijamy po prawej stronie wzgórze Łominos (231,9 m n.p.m.). W miejscu zwanym Rycówka przekraczamy leśny strumień
i przez las sosnowy docieramy do Huty Różanieckiej (opis – wycieczka nr 1).
10,5 km – na skrzyżowaniu w Hucie Różanieckiej skręcamy w prawo. Jedziemy szosą do Rudy Różanieckiej. 
14,6 km – mijamy skrzyżowanie z asfaltową drogą leśną do Narola. Opuszczamy las, po lewej stronie znajduje się zdziczały staw, bardzo bogaty we florę i faunę wodną, zwłaszcza w różne gatunki płazów i ptaków. Wjeżdżamy do Rudy Różanieckiej. Po prawej stronie stoi opisana przy trasie 5 Karczma
i Hotel „Dębowy Dwór”, dalej zabudowania leśnictwa Jezioro. Po obu stronach rozciągają się stawy Gospodarstwa Rybackiego w Rudzie Różanieckiej. Można się tu zatrzymać i za zgodą właściciela powędkować.
16,5 km – nasza wycieczka kończy się
w Rudzie Różanieckiej.

Galeria zdjęć gm. Narol