Rowerem po Roztoczu Susiec nr 2 Do Narola

Długość trasy – ok. 34 km, nawierzchnia: asfalt – 28 km, szuter – 4,5 km, droga piaszczysta – 1,5 km. Stopień trudności – średnia. Zalecany typ roweru – górski. Na trasie można zobaczyć: rezerwat Nad Tanwią, młyn w osadzie Młynki, kościoły w Narolu i Lipsku, pałac Łosiów w Narolu, kościół w Łosińcu.

0,0 km – z Suśca wyruszamy szosą w kierunku Tomaszowa Lub., by zaraz po wjeździe do lasu odbić na południe, w stronę Cieszanowa.
3,0 km – parking w Rebizantach. Stąd można udać się do oddalonych o 1 km „szumów”, czyli wodospadów w rezerwacie Nad Tanwią. Z parkingu wyruszamy na południe i za mostem na Tanwi skręcamy w lewo, w asfaltową drogę do miejscowości Huta Szumy. Zauważymy znaki zielone szlaku rowerowego, którymi będziemy się kierować aż do Narola. 
6,3 km – za Hutą Szumy, zgodnie ze znakami zielonymi szlaku rowerowego odbijamy z asfaltowej drogi w prawo do lasu. Pokonujemy trudny dla rowerów, miejscami piaszczysty odcinek drogi długości 2 km. Z czasem pojawia się lepsza, żwirowa droga.
11,0 km – skręcamy w lewo i przez wąski mostek przedostajemy się do osady Młynki. Nadal jadąc zielonym szlakiem rowerowym, dotrzemy do centrum Narola (punkt informacji turystycznej, kościół z końca XVIII w., ratusz, kolumna z figurą św. Floriana).
14,0 km – na rynku w Narolu należy przeciąć ruchliwą drogę relacji Bełżec – Jarosław. Opuszczamy rynek drogą w kierunku Werchraty. Objeżdżamy szosą przez dawne miasto Lipsko (kościół, wały obronne, cmentarz wojenny), następnie wieś Lipie, by obok pałacu Łosiów w Narolu skręcić w prawo. Aleją kasztanową jedziemy do Podlesiny.
21,0 km – za przejazdem kolejowym w Podlesinie skręcamy w lewo i jedziemy szlakiem Green Velo. Przez miejscowość Maziły docieramy do Łosińca.
27,0 km – w Łosińcu zwraca uwagę drewniany kościółek (dawna cerkiew) oraz duże źródła Potoku Łosinieckiego (Olszanki). Obok cmentarza wojennego z 1939 r. skręcamy w lewo i przez Wólkę Łosiniecką wydostajemy się na główną szosę, a nią w prawo, do przejazdu kolejowego.
31,2 km – w odległości 500 m za przejazdem skręcamy w lewo do miejscowości Rybnica, pozostawiając przy głównej szosie oznakowania szlaku Green Velo. Po przejechaniu przez wieś odcinka 1,5 km, droga wyprowadzi nas przez Potok Łosiniecki z powrotem na asfaltową szosę z wydzielonym pasem dla rowerów. Po przejechaniu
1 km skręcamy w prawo i obok MOR Green Velo docieramy do stacji PKP.
34,0 km – stacja PKP Susiec.

Mapa