Rowerem po Roztoczu Tomaszów Lub. nr 2 Przez Piekiełko na Biała Górę

Długość trasy 40,9 km, w tym 24,7 km dróg asfaltowych, 12,4 km gruntowych, 3,6 km szutrowych oraz 0,2 km z kostki brukowej. Przebieg: Tomaszów Lub. –  Łaszczówka – rezerwat Piekiełko – Ruda Wołoska – Chorążanka – Majdan Górny – Biała Góra – Justynówka – Przecinka – Wieprzów Ordynacki – Dąbrowa Tom. – Rogóźno – Tomaszów Lub. Na trasie występują w strome podjazdy i zjazdy, w tym najtrudniejszy zjazd z Białej Góry. Przed wyruszeniem w drogę należy koniecznie sprawdzić stan hamulców!

0,0 km – z Rynku udajemy się ulicami 29 Listopada i Królewską do drewnianego kościoła z XVII w. Jedziemy dalej ul. Królewską, Kopernika, Króla Zygmunta, Kaczyńskiego, Petera. Natrafiamy na drogę gruntową (2,1 km) i nią jedziemy prosto. Wyjeżdżamy na szosę (3,9 km) w Łaszczówce i skręcamy w lewo. Przecinamy skrzyżowanie (4,5 km) na wprost i drogą szutrową docieramy do rezerwatu Piekiełko. Skręcamy w prawo i objeżdżamy rezerwat ścieżką edukacyjną.
5,2 km – opuszczamy rezerwat, skręcając w prawo, w drogę gruntową na skraju lasu, a na polach znów w prawo (5,6 km). Drogą gruntową, częściowo piaszczystą, docieramy do szosy (6,3 km) i jedziemy nią w lewo.
6,7 km – Ruda Wołoska, skręcamy w lewo w ul. Szkolną. Po lewej stronie ciągną się stawy – Łowisko PZW. Udajemy się w lewo (8,4 km)
i opuszczamy asfalt. Skręcamy w prawo 
(9,4 km), po chwili w lewo, a na rozwidleniu ponownie w prawo (9,6 km). Pokonujemy dość długi i stromy zjazd. Gdy zaczyna się asfalt (12,8 km) dalej jedziemy prosto.
13,2 km – Przewłoka, skręcamy ostro w lewo
i jedziemy szosą, mijając cmentarz wojenny
z 1939 r. w Chorążance. Udajemy się szosą w prawo (16,7 km) i bardzo stromy podjazdem docieramy do Majdanu Górnego.
17,9 km – Majdan Górny, obok kościoła Matki Bożej Królowej Polski, przed parkiem z siłownią zewnętrzną skręcamy w prawo w drogęszutrową, następnie w lewo w drogę gruntową (18,1 km), a po 250 m na rozwidleniu w prawo. Jedziemy w prawo (18,9 km), a na rozwidleniu (19,2 km) trzymamy się lewej strony i osiągamy wierzchołek Białej Góry. Teraz zjeżdżamy do Justynówki bardzo stromym zjazdem!
20,9 km – wydostajemy się na szosę, by po 150 m dalej skręcić w prawo. 
23,9 km – udajemy się w lewo, szosą do miejscowości Przecinka.
25,0 km – Przecinka, skręcamy w lewo. Asfalt kończy się (27,4 km), jedziemy brzegiem lasu. Skręcamy w drogę asfaltową w lewo (28,7 km), następnie w prawo (29,2 km).
29,8 km – na drodze woj. nr 850 skręcamy w lewo, a po 50 m w prawo, w drogę asfaltową przez Wieprzów Ordynacki. Jedziemy w lewo (31,6 km), wjeżdżamy na asfalt (33,6 km), a po 250 m jedziemy w prawo. Trafiamy na ruchliwą drogę krajową nr 17 (34,4 km)
i skręcamy w prawo.
35,7 km – skręcamy w lewo, by po ok. 300 m dotrzeć do Stadniny Koni „Pod Lasem”
i Dworku Dąbrowa (możemy wstąpić na odpoczynek, dobrą kawę, ciastko i inne pyszności). Z parkingu udajemy się w prawo. Przed zagajnikiem (36,5 km) skręcamy w lewo, a  pośród łąk w prawo. Jedziemy między stawami. Na rozwidleniu (37,6 km) jedziemy w lewo i trafiamy na ul. Folwarczną. Za znakiem STOP (38,7 km) udajemy się w lewo (w dalszy ciąg Folwarcznej). Skręcamy w prawo w ul. Zamojską (37,8 km) i jedziemy prosto do Rynku.
40,9 km – dojeżdżamy do miejsca docelowego – ławeczki „Dr Petera”.

Mapa
Galeria zdjęć gm. Tomaszów Lubelski