Rowerem po Roztoczu Susiec nr 1 Do Borowych Młynów

Długość trasy – ok. 29 km, nawierzchnia: asfalt – 19 km, szuter – 10 km. Stopień trudności - łatwa. Zalecany typ roweru – nadaje się na każdy rower. Na odcinku Błudek – Borowe Młyny – Susiec trasa całkowicie bezpieczna dla dzieci. Na trasie można zobaczyć: Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, cmentarz wojenny w Błudku, kamieniołom w Nowinach, osadę Borowe Młyny nad rzeką Tanew, zabytkowy kościół pw. św. Jana Nepomucena w Suścu.

0,0 km – z Suśca wyjeżdżamy w kierunku Józefowa Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza (czerwonym), który pokrywa się ze szlakiem Green Velo.
W Oseredku, po lewej stronie drogi, znajduje się Muzeum Pożarnictwa.
4,6 km – dalej jedziemy prosto szlakiem Green Velo na zachód, podczas gdy szlak czerwony odbija w prawo. W lesie za Oseredkiem docieramy do miejsca pamięci narodowej „Cmentarz Wojenny w Błudku”. W odległości 100 m dalej, po prawej stronie szosy znajduje się parking z deszczochronem
i ławami oraz usytuowany w lesie kamieniołom z platformą widokową.
7,6 km – 100 m za parkingiem skręcamy w lewo, w drogę oznaczoną zielonymi znakami Trasy Rowerowej Ziemi Józefowskiej na Roztoczu. Jadąc ponad 8 km zamkniętą dla samochodów asfaltową szosą, napawamy się otoczeniem sosnowego boru i panującą ciszą.
13,1 km – na rozwidleniu zielonego szlaku trzymamy się lewej strony.
16,0 km – dojeżdżamy do przysiółka Borowe Młyny. Nad rzeką Tanew znajdują się ławy, gdzie można odpocząć. Skręcamy w lewo (na wschód) i udajemy się niebieskim szlakiem rowerowym w kierunku Suśca. Jedziemy szutrową drogą pośród okazałych dębów. Na łuku skręcającej w lewo drogi napotkamy ławy wypoczynkowe. Dalej jedziemy przez sosnowy las.
26,5 km – opuszczając las mijamy zabytkowy kościół pw. św. Jana Nepomucena. Po kolejnych 200 m jesteśmy w Suścu na ul. Tomaszowskiej. Skręcamy w prawo i po 700 m mijamy szkołę oraz Gminny Ośrodek Kultury.
28,5 km – docieramy do stacji PKP w Suścu.

Mapa