Rowerem po Roztoczu Krasnobród nr 6 Przez górki i pagórki

Długość trasy – ok. 29 km. Przebieg: Krasnobród – Grabnik Dolny – Grabnik Górny – Suchowola cmentarz – Hutków – las Piwnik – Zaboreczno – Kol. Partyzantów – Klocówka – Dominikanówka – Majdan Wielki – KrasnobródPodklasztor. Stopień trudności: dość trudna – już sama nazwa wycieczki sugeruje strome podjazdy i zjazdy. Zalecany jest zdecydowanie rower MTB. 

Wycieczka rozpoczyna się na placu Siekluckiego w centrum Krasnobrodu. Trasa prowadzi następnie promenadą wzdłuż krasnobrodzkiego zalewu, dalej mija pałac Leszczyńskich (obecnie sanatorium). Do miejscowości Grabnik wiedzie dobrym, utwardzonym traktem. Dalszy przejazd w okolice miejscowości Suchowola odbywa się drogą gruntową, nieutwardzoną, ale przejezdną dla rowerów. Podobnie wygląda trasa z Hutkowa do Zaboreczna (nieutwardzona droga gruntowa). Uwaga: w okresie prac polowych przejazd nimi może być utrudniony. Za mostem na rzece Kryniczanka napotykamy rów, doświadczony rowerzysta bez problemu go pokonać, jednak po opadach deszczu rów może okazać się nie do pokonania. Zjazd do miejscowości Klocówka ma wysokie walory krajobrazowe.

0,0 km – Krasnobród – plac Siekluckiego. Wyruszamy ul. Sanatoryjną, z której za mostem na Wieprzu zjeżdżamy w ul.  Młyńską, prowadzącą nad zalew.
1,1 km – Krasnobród – za śluzą na Wieprzu napotkamy park linowy – tutaj podczas zabawy można sprawdzić swoją odwagę oraz sprawność fizyczną. Z kolei na pobliskiej wyspie znajdują się baseny kąpielowe. 
1,9 km – Krasnobród – sanatorium, które znajduje się w byłym pałacu Leszczyńskich. Na ul. Sanatoryjnej udajemy się w lewo, a za ostatnimi zabudowaniami w prawo. Odtąd do Suchowoli poruszamy się niebieskim szlakiem pieszym, pod nazwą Wzgórza Roztocza.
6,4 km – Grabnik. W Grabniku Górnym warto odwiedzić winnicę Marysieńka.
9,0 km – Suchowola, cmentarz. Jedziemy szosą do Hutkowa
10,4 km – Hutków. Zanim dotrzemy do ostatnich zabudowań skręcamy w lewo i drogą gruntowa przez las Piwnik udajemy się do Zaboreczna. Uwaga: za mostem na Kryniczance musimy pokonać wspomniany w opisie wstępnym rów z wodą. 
16,4 km – Zaboreczno. Jedziemy szosą
w pobliżu pomnika bitwy pod Zaborecznem (wiodą do niego znaki czerwone szlaku pieszego).
18,6 km – Antoniówka. W miejscowości znajduje się cmentarz żołnierzy poległych 23 września 1939 roku. Stąd rozpościera się ładny widok na dolinę Wieprza. Przed dojazdem do miejscowości skręcamy w polną drogę w prawo. Do Klocówki pokonujemy ładny pod względem krajobrazowym odcinek trasy. Dalej aż do Krasnobrodu jedziemy szosą.
27,0 km – Majdan Wielki. Na krzyżówce skręcamy w prawo.
27,9 km – Krasnobród – kaplica „na wodzie” (została postawiona w miejscu objawienia się Matki Bożej Jakubowi Ruszczykowi 5 sierpnia 1640 r.). Od tej kaplicy do Sanktuarium prowadzi za bytkowa aleja kasztanowa, znajdziemy przy niej 3 mniejsze kapliczki: św. Onufrego, św. Anny i św. Antoniego.
28,7 km – KrasnobródPodklasztor – plac przy punkcie Informacji Turystycznej – Galeria „Przystanek”, w pobliżu znajduje się Sanktuarium Maryjne, przyparafialny kompleks muzealny oraz Kalwaria Krasnobrodzka.

Mapa
Galeria zdjęć gm. Krasnobród